Menu Close

ERASMUS+ JAUNIMO MAINŲ PROJEKTAS „IMPERATIVE FOR HUMANITY“ ČEKIJOJE

Gegužės 14-24 dienomis Čekijoje, Janske Lazne, vyko Erasmus+ „Imperative for humanity“ projektas, kuriame dalyvavo 14 vienuoliktokų iš Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos. Projekto tikslas – susipažinti su kitų šalių kultūra, aptarti jos išsaugojimą bei puoselėjimą. Projekte dalyvavo mokinių grupės iš Lietuvos, Čekijos, Vengrijos bei Slovakijos. Čekijos kalnuose gyvenome dešimt dienų. Atvykę į viešbutį, esantį 1,3 km virš jūros lygio, buvome nustebinti oro sąlygomis – labai snigo. Kitą dieną, pagerėjus orui, pamatėme nuostabų kraštovaizdį, kerintį kiekvieną dalyvį: aukštus kalnus, apsnigtus miškus. Kiekvienos dienos tvarkaraštis buvo toks pats: pusryčiai, pietūs, vakarienė, o tarp jų keturios sesijos, trunkančios 1,5 valandos. Pirmos 3 dienos buvo skirtos susipažinti su iš kitų šalių atvykusiais dalyviais, aptarti projekto taisykles, darbą grupėse.

Nuotaiką pakeldavo smagūs žaidimai, darbas komandose leido artimiau susipažinti su svetimšaliais. Vėliau visoms šalims reikėjo pristatyti savo šalies kultūrą, šokius, dainas, maistą, pravesti 1,5 valandos trukmės užsiėmimus, susijusius su šalies kultūra. Savaitgalį vadovai nustebino išvyka į miestelį. Kurortiniame miestelyje moksleiviai praleido visą dieną. Kitomis dienomis vyko rimtesnis darbas. Iš skirtingų šalių mokinių sudarytose grupėse vyko diskusijos apie kultūrą, buvo ruošiami pristatymai, vyko debatai, mokėmės vaidinti, fotografuoti. Vakarais vykdavo renginiai, pavyzdžiui, talentų šou, ledo ritulio varžybų žiūrėjimas, mėsainių vakarėlis. Dalyviai taip pat buvo supažindinti su Erasmus+ programomis, šio projekto istorija ir galimybėmis dalyvauti kituose projektuose.

Paskutinę dieną dalyviams buvo įteikta Youth Pass, padėsiantis ir rašant CV, ir stojant į universitetą. Taigi, dalyvavimas projekte suteikė galimybę mums patiems artimiau susidraugauti, susiradome naujų draugų iš kitų šalių, praplėtėme akiratį, sužinojome daugiau apie kitas šalis. Žinoma, patobulėjo anglų kalbos žinios, žodynas, dingo baimė kalbėti viešai.