Menu Close

Kino edukacijos projektas „Kino buso dirbtuvės“ gimnazijoje. Spalio 12–13 d.

Mūsų gimnazistai ne pirmą kartą dalyvauja įdomiame kino edukacijos projekte „Kino buso kino dirbtuvės“ Šįkart vyko taip pat įdomūs ir prasmingi užsiėmimai, kurių metu daug sužinojome, apmąstėme, patyrėme daug teigiamų emocijų kurdami filmukus. Mokinius kūrybai įkvėpė pozityvūs, kūrybiški ir draugiški dirbtuvių vadovai kino režisieriai Maratas Sargsyan ir Andrius Blaževičius. Jie suteikė žinių ne tik apie kiną (skatino ieškoti idėjų, filmuoti, montuoti ir t.t.), bet ir mokė šiltai bendrauti, saugoti gražius prisiminimus.

Pagrindinis šių kino dirbtuvių tikslas yra ugdyti vaikų raštingumą kino ir medija srityse, pasiūlant įdomius ir kūrybiškumą skatinančius mokymosi metodus.

Atsižvelgiant į šiuolaikinio skaitmeninio pasaulio nuolatinį informacijos srautą, labai svarbu ugdyti vaikų ir jaunimo kritinį mąstymą. Kadangi kinas ir bendrai vaizdinė informacija yra didelė šiuolaikinės kultūros dalis, svarbu mokyti vaikus suvokti šios informacijos kūrimo procesą ir gebėti atsirinkti informaciją. Judančių vaizdų kūrimas yra vienas iš būdų padėti jiems tai suprasti. Buvimas „kitapus ekrano“ – iš pirmo žvilgsnio žaismingoje aplinkoje – patrauklus medijų naudotojų mokymosi metodas.

Projektą iš dalies finansuoja:

LIETUVOS KULTŪROS TARYBA